ODWIEDZAMY MAŁYCH PACJENTÓW W SZPITALU –  WSPIERAMY DZIECI ORAZ ICH OPIEKUNÓW

Zabawa w szpitalu

Dla każdego chorego, a w szczególności dziecka, pobyt w szpitalu jest trudnym doświadczeniem. Dziecko potrzebuje leczenia, ale nie mniej ważna jest czuła opieka i wsparcie psychiczne. Jako Wolontariusze Fundacji Mały Słoń dajemy małym pacjentom czas i uwagę.  Dotrzymujemy towarzystwa, bawimy się, gramy w planszówki, rozmawiamy,  czytamy i rysujemy. Znamy tysiąc sposobów na nudę i pomagamy wypełnić dłużące się godziny.

Pragniemy otoczyć troską szczególnie małe dzieci, które przebywają w szpitalu bez opieki.  Niekiedy rozłąka z opiekunami trwa przez krótki czas, a czasem przez wiele dni. Zdarza się, że Rodzice nie są w stanie być ze swoją pociechą przez cały pobyt. Do szpitala trafiają również dzieci z domów dziecka oraz innych placówek opiekuńczych. Staramy się chociaż częściowo wypełnić tę lukę.

Dajemy również wsparcie opiekunom małych pacjentów. Kiedy wolontariusz bawi się z dzieckiem, opiekun może spokojnie oddalić się od  łóżka chorego, wiedząc, że mały pacjent nie poczuje się samotny.

GDZIE DZIAŁAMY

Specjalistyczny Szpital im. J. Gromkowskiego na ul. Koszarowej we Wrocławiu

Szpital Dziecięcy im. J. Bogdanowicza przy ul. Niekłańskiej w Warszawie

HISTORIA FUNDACJI

Przygoda z Fundacją rozpoczęła się od osobistych doświadczeń założycielki. Będąc ze swoim synkiem w szpitalu zauważyła, że są dzieci, które w szpitalu przebywają same. Na początku było niedowierzanie i smutek, że są dzieci, które w chorobie i cierpieniu nie maja obok siebie bliskiej osoby, która pomoże im przetrwać ten trudny czas. Potem pojawił się pomysł – stworzyć fundację, która pomagała by takim dzieciom. W roku 2014 powstała Fundacja Mały Słoń. Z pomocą przyjaciół i rodziny Mały Słoń rozpoczął działalność i wkrótce wolontariusze zaczęli odwiedzać dzieci w szpitalu we Wrocławiu. W roku 2016 dołączyli wolontariusze z Warszawy. W ten sposób Fundacja Mały Słoń rozszerzyła swoją działalność o kolejną placówkę medyczną, tym razem w stolicy. Został utworzony oddział warszawski, którego wolontariusze pracują w szpitalu dziecięcym przy ul. Niekłańskiej w Warszawie.

WŁADZE FUNDACJI

ZARZĄD

Katarzyna Smolny- Prezes Zarządu
Magdalena Kaczmarczyk- Członek Zarządu

RADA FUNDACJI

Ewa Matczak
Joanna Przybylska

DOKUMENTY FUNDACJI

WOLONTARIAT

Katarzyna Smolny tel. 609 527 923
Koordynator Oddziału we Wrocławiu

Magdalena Zdziech-Sobotkowska tel. 663 894 017
Koordynator Oddziału w Warszawie

  

  Odwiedź nas na FB